پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف


اخبار
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٢٠٨٠ تاریخ انتشار خبر : 1396/02/21 ا ١١:٢١
با حضور اساتید دانشگاه در سالن کهربا برگزار گردید:
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه شریف و بررسی ابعاد "تعلیم و تربیت دانشجویان"
در دومین نشست شورای هم اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی شریف که با تلاش دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد، اساتید این دانشگاه در خصوص "تعلیم و تربیت دانشجو" و بهبود این روابط اساتید و دانشجویان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی، دومین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه صنعتی شریف با موضوع «تعلیم و تربیت دانشجو»، عصر روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در سالن کهربای دانشکده برق برگزار شد. سخنران کلیدی این نشست «دکتر حسن ملکی»، استاد تمام علوم تربیتی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و معاون فرهنگی اجتماعی این دانشگاه بود.

بنا بر این گزارش؛ دکتر محمود بهمن آبادی دبیر شورای هم اندیشی اساتید در ابتدای این نشست به بیان گزارشی از نحوه ی فعالیت این شورا و برنامه ها و اهداف آن پرداخت.


در ادامه نیز دکتر ملکی طی صحبتهایی به بیان پیش فرض هایی در خصوص تعلیم و تربیت دانشجویانی که خود سازنده خواهند بود پرداخت.
وی در بخش دیگری از سخنانش محورهای اصلی دانشجو پروری را بیان و به تشریح این ابعاد پرداخت.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی؛ تربیت اخلاقی و اعتقادی، تربیت علمی، عقلی و فناوری، تربیت اجتماعی- فرهنگی، تربیت سیاسی، تربیت اقتصادی و تربیت بدنی را به عنوان محورهای دانشجو پروری مطرح کرد.
شایان ذکر است: در پایان این نشست اساتید پرسش ها و دغدغه های خود را در خصوص تعلیم و تربیت دانشجویان بیان نمودند.

 


خروج