پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شریف


اخبار
پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٥٢٧٥ تاریخ انتشار خبر : 1396/04/24 ا ١٤:٥٦
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاون محترم فرهنگی و پدر شهید احمدی روشن در مسجد دانشگاه برگزار گردید:
بدرقه ی دانشجویان اعزامی به اردوی جهادی گروه شهید وزوایی بسیج دانشجویی
۱۱۵ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به یکی از بخش های محروم شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ ‌ ۸۰ نفر از دانشجویان جهادی پسر و ۳۵ نفر از دانشجویان جهادی دختر دانشگاه صنعتی شریف در قالب گروه جهادی شهید وزوایی دانشگاه سه شنبه ۲۰ تیرماه به بخش شاهکوه شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی اعزام شدند.
بنابر این گزارش؛ بخش شاهکو به عنوان یکی از محروم ترین بخش های شهرستان نهبندان از جمله مناطقی است که تعداد کمی اردوهای جهادی در آنجا برگزار شده است که در این اردو، دانشجویان جهادی یک باب مدرسه یک کلاسه با زیربنای ۵۰ متر مربع را در روستای لخشک می سازند.
گفتنی ست؛ در این اردو عملیات احداث چهار کانال کشاورزی به طول ۳۵۰ متر در چهار روستای بخش شاهکوه احداث خواهد شد تا از هدر رفت آب در مسیر انتقال به مزارع کشاورزی جلوگیری کند.
خاطرنشان می شود؛ در این اردو دانشجویان جهادی در قالب گروههای چهار نفره در روستاهای مختلف به فعالیت های فرهنگی همچون آموزش قرآن، احکام و مسائل مذهبی می پردازند، همچنین یک برنامه آموزشی گسترده نیز ویژه داوطلبان کنکور برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است آیین افتتاحیه اردوهای جهادی و بدرقه اولین گروه جهادی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با حضور پدر شهید احمدی روشن، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مسجد دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

 

 


خروج